Lecție de handbal la Iași, dar fără tabelă de marcaj – (J2) LPS Iași – HC Buhuși 31-16

5.142

Derby-ul etapei a 11-a a Campionatului Național de Juniori 2 Seria A Feminin a fost tranșat fără drept de apel de gazdele de la LPS Iași. Diferența a fost făcută de talia și forța ieșencelor, pe fondul unei zile slabe a apărării noastre. Fundalul sonor a fost dominat de galeria formată din circa 30 de buhușeni.

Dacă din punct de vedere handbalistic gazdele au fost superioare, organizarea a lăsat de dorit. Sala de sport a Liceului Sportiv Iași nu are tabelă de marcaj, iar singurul mod de a ține scorul dacă ai fost spectator a fost o hârtie de genul celei de mai jos. Asta înseamnă că spectatorii, jucătoarele și oficialii nu puteau vedea scorul și nici minutele rămase.

tabela iasi

Pentru HC Buhuși (J2) urmează o pauză, următorul meci fiind programat pentru 26 martie, acasă, cu LPS Piatra Neamț.