HC Buhuși: (J2) LPS Iași – HC Buhuși 23-24 (15-12), (J3) CS OK Sport Onești – HC Buhuși 23-20 (10-9)

884

Junioarele 2 au câștigat in extremis derby-ul cu LPS Iași din ultima etapă a turului campionatului, consolidându-și, astfel, locul 1 în Seria A. Conduse la pauză cu scorul de 15-12, buhușencele au făcut o repriză secundă foarte bună și au înscris golul victoriei în ultimele secunde. Pentru grupa J2 urmează turneele de sală, din perioadele 17-19 noiembrie și 9-10 decembrie. HC Buhuși și-a manifestat dorința de a organiza aceste două turnee pe teren propriu, iar FRH va anunța în curând locația aleasă.

Junioarele 3 au pierdut cu scorul de 23-20 (10-9) în fața liderului neînvins al seriei, CS OK Sport Onești.

Buhușencele sunt la a doua înfrângere consecutivă, dar speră să-și recapete moralul contra celor de la CSH Art Galați, duminică, de la ora 11, la Sala de sport a Colegiului Tehnic „Ion Borcea”.